Adventné trhy

Dnes sa s nami lúči vianočné obdobie a rozlúčka je naozaj impozantná. Sneží. Pri pohľade na zasneženú krajinu nejedno srdce poskočí a chtiac-nechtiac sa vynoria spomienky na naše najkrajšie Vianoce. Naraz všetok ten zhon, obavy, či potešia darčeky, či bude chutiť jedlo, či na niečo nezabudneme sú preč.

Sedím pri okne, pozerám sa  na padajúce vločky a myslím na vianočné trhy. Je to miesto, kde môžeme stretnúť známych, môžme sa porozprávať pri varenom víne, medovine alebo iba  len tak sa poprechádzať a tešiť sa z toho, že sú námestia vyzdobené a blikajú svetieľka. Pri jednom takom stretnutí  naši známi z Moravy nadšene nám rozprávali o vianočných trhoch v Ostrave, vo Viedni, v Prahe. Každý rok navštívia iné mesto v čase adventu. Tento rok navštívili  Bratislavu a Budapešť a už teraz vedeli, že budúci rok pôjdu do Krakova.  Áno, je to fantastická príležitosť  na konci roka navštíviť nejaké pekné mestečko. Všetky mestá napriek sychravému počasiu sú vo vianočnom období akosi krajšie a veselšie. Je to úžasné hupnúť do Vianoc priamo s výletom. Snívajte so mnou a pozrite si fotogalériu vianočného trhu zo Salzburgu.

Zopár fotiek z adventných trhov v Salzburgu

Jeden podarený ježko odtiaľ zdobí už aj náš krb, kde je medzi anjelmi a Betlehemom. Tento rok som dostala aj anjelika, ktorý letel zabalený pod stromčekom hneď dvakrát. Keramické krídielka boli ťažké a aj krehké. Rozbil sa a ja som mala kreatívnu hodinku s lepiacou pištolou v ruke. Verím, že odteraz bude už len strážiť moje poklady a lietanie nechá na tých skutočných anjelov, ktorí nám o rok prinesú rozprávkové Vianoce zas.

A čo vy?  Už  ste  rozbili vianočný darček, alebo ste rozbalili niečo rozbité?